Навчально-практичний центр

ЕЛЕКТРОМОНТЕР З РЕМОНТУ ТА ОБСЛУГОВУВАННЯ СОНЯЧНИХ ЕЛЕКТРОУСТАНОВОК

Відповідно до наказу Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації на базі багатопрофільного Державного навчального закладу «Шосткинський центр професійно-технічної освіти» розпочав роботу навчально-практичний центр з підготовки кваліфікованих робітників.

НАКАЗ №683-ОД ВІД 01.11.2019 ПРО СТВОРЕННЯ НАВЧАЛЬНО-ПРАКТИЧНОГО ЦЕНТРУ

НАПРЯМИ ДІЯЛЬНОСТІ НАВЧАЛЬНО-ПРАКТИЧНОГО ЦЕНТРУ

1. Співробітництво з підприємствами, організаціями, установами щодо впровадження інноваційних підходів до здійснення системного комплексного, орієнтованого на практику освітнього процесу в системі професійної освіти, передового досвіду з фахової підготовки кваліфікованих робітників за професією «Електромонтер з ремонту та обслуговування сонячних електроустановок».

2. Реалізація завдань щодо впровадження у навчально-виробничий процес сучасних методик професійного навчання з метою формування професійних компетентностей учнів із застосуванням новітніх педагогічних і виробничих технологій, техніки, обладнання, інструментів і матеріалів.

3. Створення цілісної системи новітніх методик професійного навчання на основі вивчення кращого педагогічного та виробничого досвіду в галузі відповідного профілю й впровадження його в закладі.

4. Інформатизація і комп’ютеризація процесу професійного навчання.

ФУНКЦІЇ НАВЧАЛЬНО-ПРАКТИЧНОГО ЦЕНТРУ

1. Сприяння підвищенню якості професійної підготовки учнів і слухачів закладу, первинна професійна підготовка та перепідготовка незайнятого населення, підвищення кваліфікації, стажування робітників підприємств із використанням технологічних і виробничих інновацій.

2. Організація та проведення курсів перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників, а також стажування викладачів спецпредметів та майстрів виробничого навчання професійних закладів освіти на базі НПЦ.

3. Організація та проведення семінарів-практикумів, конференцій, майстер-класів, конкурсів фахової майстерності, засідань методичних секцій з вивчення та відпрацювання новітніх технологій у відповідній галузі.

4. Формування пропозицій щодо вдосконалення робочих навчальних програм із предметів професійно-теоретичної підготовки та виробничого навчання, спрямованих на вивчення й оволодіння слухачами новітніх технологій з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування сонячних електроустановок».

5. Надання тренінгових, маркетингових, інформаційних, виробничих послуг з метою вирішення поточних і програмних завдань, що стоять перед закладом.

6. Надання освітнім закладам консультативної, інформаційної та посередницької допомоги з питань використання інноваційних матеріалів і технологій підприємствами.

ПОСЛУГИ  НАВЧАЛЬНО-ПРАКТИЧНОГО ЦЕНТРУ

1. Професійно-технічне навчання (перепідготовка). Після закінчення навчання слухачі отримують свідоцтво державного зразка про підвищення робітничого розряду.

2. Довгострокове підвищення кваліфікації. Після закінчення навчання слухачі отримують свідоцтво державного зразка про підвищення робітничого розряду.

3.Короткострокові курси. Після закінчення навчання з обраного курсу слухачі отримують сертифікат.

4. Проведення майстер-класів. Після закінчення навчання з обраного курсу слухачі отримують диплом.

ПОЛОЖЕННЯ ПРО НАВЧАЛЬНО-ПРАКТИЧНИЙ ЦЕНТР

ПЛАН РОБОТИ НАВЧАЛЬНО-ПРАКТИЧНОГО ЦЕНТРУ

ТИЖДЕНЬ ПРОФЕСІЇ

На базі ДНЗ "Шосткинський центр ПТО" з 10 по 14 квітня 2023 року проходив тиждень професії "Електромонтер з ремонту та обслуговування сонячних електроустановок". Участь у заходах взяли майстри виробничого навчання, викладачі, учні групи 91-ЕВ, учні шкіл міста. Допомагав оцінювати конкурсні роботи учнів соціальний партнер нашого закладу Олександр Кошель ФОП "КМКовчег" м. Шостка.

ВІТАЄМО! ПЕРША АТЕСТАЦІЯ

18 та 19 лютого 2021 року вперше в нашому закладі, на базі навчально-практичного центру, проведено поетапну атестацію учнів групи 71-ЕВ. Атестація складалася з двох етапів.
18 лютого учні виконували кваліфікаційні практичні роботи під керівництвом майстрів виробничого навчання Терещенко Р.С. та Юшкова Ю.Г. Майбутні електромонтери виконували практичні роботи з монтажу сонячних електричних станцій, окінцювання та з'єднання проводів, монтажу електричного обладнання тощо.
19 лютого відбувся екзамен зі спецпредметів, який приймав викладач Тищенко О.В.. Усі учні впорались із завданнями і гідно склали іспит, а тому всі отримали кваліфікацію "Електромонтер з ремонту та обслуговування сонячних електроустановок" ІІ розряду.
Вітаємо учнів і бажаємо їм успіхів у подальшому навчанні!

ЕКСКУРСІЯ НА ЕЛЕКТРОМОНТАЖНЕ ПІДПРИЄМСТВО

Новий навчальний рік у ДНЗ «Шосткинський центр ПТО» розпочався активно. Учні закладу, які опановують професію «Електромонтер з ремонту та обслуговування сонячних електроустановок», відвідали підприємство «Електрокабель», де зустрілися з директором Головачовим Віталієм Сергійовичем. Вони ознайомилися з робочими місцями електромонтерів, дізналися про перспективи розвитку галузі відновлюваної енергетики. Підприємство «Електрокабель» першим у м. Шостка почало монтувати сонячні та вітрові електричні установки.

МАЙСТЕР-КЛАС «ЕНЕРГІЯ СОНЦЯ»

Для учнів ДНЗ «Шосткинський центр ПТО» викладачем спеціальних дисциплін з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування сонячних електроустановок» Тищенком О.В. проведено майстер-клас «Енергія сонця». Учні дізналися про екологічні проблеми планети, пов’язані з енергетикою, перспективи розвитку відновлюваної («зеленої») енергетики країни, цікаві факти з використання невичерпного джерела енергії – енергії Сонця. Активно взяли участь у практичному завданні – монтажу найпростішої туристичної сонячної електричної станції.